Český Krumlov magazín - Facebooková stránka - Kamera - Youtube - Web.

Český Krumlov je město v Jihočeském kraji. Rozkládá se pod hřebenem Blanského lesa a protéká jím řeka Vltava. Od roku 1992 je zapsáno na seznamu UNESCO. Jméno Krumlov je německého Krumme Aue - křivý luh. První dochovaná zmínka je z roku 1253.

Kamera - Pohled na město. Interaktivní pohyblivá - otočná s přiblížením:

ČK.jpg


Kutná Hora magazín - Facebooková stránka - Kamera - Youtube - Web.

Kutná Hora je město ve Středočeském kraji. Městská památková rezervace zapsaná na seznamu UNESCO. Díky těžbě stříbra šlo ve středověku o jedno z nejvýznamnějších českých královských měst. Název města souvisí s těžbou - kutáním, stříbrných rud a tavením stříbra.

Kamera - Kruhový objezd u Alberta:

KH.jpg


Pelhřimovský magazín - Facebooková stránka - Kamera - Youtube - Web.

Pelhřimov - město v západní části kraje Vysočina. Nachází se v údolí říčky Bělé v Křemešnické vrchovině. Původní osada z 13. století vznikla pravděpodobně na místě dnešního Starého Pelhřimova. Později bylo jméno přeneseno na osadu kolem kostela sv. Víta a Hrnčířské ulice, která byla vypleněna Vítkem z Krumlova v roce 1289.

Kamera - Masarykovo náměstí:

PE.jpg


Znojemský magazín - Facebooková stránka - Kamera - Youtube - Web.

Znojmo je moravské město v Jihomoravském kraji na levém břehu řeky Dyje. Jméno je poprvé doloženo ve 12. století v podobě Znojem a vztahovalo se k místnímu hradu. Jde o ojedinělé jméno nemající obdoby v okolních zemích a jeho původ je nejasný.

Kamera - Výhled na město:

ZN.jpg